Odnawianie

Piękny, unikalny Meszhed Patina.

Dobrze wykonany, ręcznie tkany dywan może służyć wielu pokoleniom i staje się coraz piękniejszy w miarę upływu lat. Dzieje się tak głównie dzięki starannemu doborowi materiałów w połączeniu z wysokiej klasy rzemiosłem. W miarę, jak barwy nabierają patyny, nadają one dywanowi szczególny urok.Niemniej, nawet najlepsze dywany z czasem ulegają zużyciu. Oznacza to ryzyko, że z rynku zniknie wiele unikalnych dywanów z piękną historią, będących przykładami doskonałego rzemiosła. Znaleziono rozwiązanie tego problemu. Wiele firm zaczęło pracować nad ochroną zabytkowych dywanów i dokonywać ich ostrożnej odnowy. Dywany te są starannie dobierane i większość z nich cechuje pewien stopień zużycia, lecz nie pogarsza to ich wyglądu, a jest raczej przejawem naturalnego, pięknego procesu nabierania patyny.

Fragment wzoru ręcznie tkanego dywanu Tebriz Patina.

Te unikalne dywany zostały wyselekcjonowane w celu zachowania wspaniałego dziedzictwa dawnego rzemiosła, które teraz może zostać odkryte przez kolejne pokolenia. Odnowiony dywan uzyskuje kolejne życie, a końcowy efekt wydobywa z tych obydwu światów to, co najlepsze – trwały dywan, dający to wyjątkowe, majestatyczne wrażenie, które zapewnić może tylko antyk i piękną rzecz, której wartość systematycznie rośnie.

CarpetVista Patina

CarpetVista stoi na stanowisku, że te zabytkowe dywany są dziełami sztuki, które zasługują na ochronę, która pozwoli im służyć przyszłym pokoleniom. Seria dywanów CarpetVista Patina jest przykładem tego typu konserwacji, która daje nowe życie używanym dywanom. To, co łączy dywany tej serii, to wiek przekraczający przynajmniej 40 lat oraz elegancja i harmonia wzorów i kolorów.

Dywan Nadżafabad Patina.
Dywan Tebriz Patina.
Dywan Keszan Patina.

Wszystkie dywany serii Patina zostały poddane praniu i dokładnemu sprawdzeniu, a wszelkie uszkodzenia, które mogłyby wpłynąć na trwałość dywanu, zostały ostrożnie naprawione. Jeśli wierzchnia warstwa włosia była nierówno starta, została ona wyrównana celem uzyskania gładkiego wykończenia.Odnawianie tych zabytkowych dywanów daje piękny efekt, a dywany serii Patina są podziwiane przez nowe pokolenia.

Przykłady dywanów serii Patina:

Polub i udostępnij:

Ta strona została nagrodzona za wartościową treść: