Kontrola jakości dywanu

Wielostopniowa kontrola jakości jest dokonywana przez naszych kupców podczas zakupu dywanów.

Wszystkie dywany sprzedawane przez CarpetVista przechodzą przez wnikliwą kontrolę jakości. Sprawdzamy dywany bezpośrednio przy ich zakupie od wytwórców, a dywany o niskiej jakości są natychmiast odrzucane. Po wyrównaniu, wypraniu i wysuszeniu dywanów, są one sprawdzane ponownie i wszystkie dziury i ubytki są naprawiane, zanim dywan zostanie wysłany do naszych magazynów. Dywan nie może nosić oznak zużycia czy utraty barw. Gdy dywany dotrą do naszych magazynów, są one sprawdzane ponownie i fotografowane, dla upewnienia się, czy nie nastąpiło ich uszkodzenie podczas transportu. Sprawdzamy, czy nie ma żadnych ubytków oraz czy nie zostały uszkodzone frędzle i czy krawędzie dywanu nie popękały. Kontrolujemy również kolory dywanu, jego rozmiar oraz jakość wykonanych przez producenta poprawek. Jeżeli dywan nie spełnia naszych wymogów, nie jest wystawiany na sprzedaż! Dokładne sprawdzenie dywanu następuje również podczas pakowania dywanu przed jego wysyłką do nabywcy, dla zapewnienia stuprocentowej satysfakcji naszych klientów.

Doskonały przykład, abrasz w dywanie Lori

Trzeba mieć świadomość, że: Jeśli wybraliśmy dywan nomadzki lub wykonany przez artystów ludowych, musimy się przygotować na to, że dywan będzie miał szereg nieregularności w kolorze, rozmiarze i kształcie oraz że nie będzie idealnie symetryczny, a kolor tła może mieć zmienne odcienie.

Różnica odcieni nosi nazwę abrasz i wynika z użycia innych odcieni barwników użytych w przędzy. Swego czasu było to traktowane jako defekt, ale obecnie uznaje się, że abrasz w dywanach nomadzkich i ludowych jest dopuszczalny. Dodaje on dywanom życia, pozytywnej energii i dziś wielu wytwórców celowo stosuje abrasz, by uczynić dywan bardziej unikalnym.Na dywanie Gabbeh po prawej widać doskonale różnice we wzorze i kształcie. Poniżej kolejny przykład, dywan Lori z różnicami w kształcie, kolorze i wzorze.

Polub i udostępnij:

Ta strona została nagrodzona za wartościową treść: